Put your alternative Non Flash content here.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1. Dobiega końca miesiąc październik. 31 dni modliliśmy się wspólnie na różańcu. Zachęcam do kontynuacji tej modlitwy w kościołach i domach prywatnych.
2. W wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Będziemy wspominać wszystkich, którzy osiągnęli nagrodę życia wiecznego. Porządek Mszy św.: w kościele parafialnym o godz. 7.30; 10.00; 11.30 i o 18.00; w kościele na osiedlu o godz. 9.00 i w Węgorzewie o 9.00 z procesją na cmentarz. O godz. 13.00 rozpoczynamy uroczystości na cmentarzu w Sianowie. Gromadzimy się przy wejściu górnym, aby procesyjnie przejść do ołtarza, zatrzymując się przy pięciu stacjach. Podczas Mszy św. na cmentarzu będzie można przystąpić do Komunii Świętej i będzie zbierana taca. Po nabożeństwie, na prośbę wiernych, będzie możliwość poświęcenia nowych pomników.
3. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych.
4. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
5. do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy będzie połączona z modlitwą wypominkową.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy św. "Godzina Święta" - modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, a następnie o godz. 20.00 możemy wspólnie prosić o życie wieczne dla naszych bliskich zmarłych przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwa może być żywą rozmową z Bogiem. Wspólnie rozważamy Jego przykazania, śpiewamy, prosimy i dziękujemy. Wszystko to w cichej i spokojnej atmosferze z Chrystusem w centrum. Jest to dobra okazja, aby poznać nowe oblicze modlitwy! Spotkanie rodziców ministrantów (czwartek po mszy wieczornej), a Msza św. ministrancka (czwartek o 18.00) W pierwszy piątek oddajemy szczególną cześć Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej we wszystkich kościołach naszej parafii pół godziny przed Mszą św. W Węgorzewie po spowiedzi i modlitwie wypominkowej i Mszy św. odwiedzimy chorych. Pierwsza sobota miesiąca oddajemy szczególną cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym też dniu odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00
7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpocznie się wizytacja kanoniczna. Zaplanowane są następujące spotkania z ks. Biskupem wizytującym naszą parafię:
  7.1. W niedzielę na Mszach św. o godz. 9.00; 10.15; 11.30; 13.00; 16.00;
  7.2. ponadto o godz. 15.15 z Caritas Parafii, Akcją Katolicką, Animatorami, Katechetkami, Ministrantami i o godz. 18.00 z Parafialną Radą Duszpasterską
  7.3. W poniedziałek w godzinach przedpołudniowych w szkołach z uczniami i Gronami Pedagogicznymi oraz Radnymi i Zarządem Gminy i Miasta Sianów.
  7.4. O godz. 16.00 Spotkanie z Żywym Różańcem, Strażą Honorową NSPJ i NSNMP, Grupą Miłosierdzia Bożego, Apostolstwem Dobrej Śmierci.
  7.5. O godz. 18.00 Msza św. kończąca wizytację kanoniczną
8. Informacje dla kandydatów do bierzmowania są umieszczone na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła parafialnego.
9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek o godz. 18.30 w Centrum Caritas.
10. Prasa katolicka. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym" m.in.: historie "nie z tej ziemi", czyli co nas czeka w niebie i nie daj Boże, w piekle. Ponadto ukazał się kolejny numer "Małego Gościa Niedzielnego".
11. Serdecznie dziękuję za wszelkie modlitwy i ofiary - Bóg zapłać! Dzisiaj klerycy będą zbierali ofiary do puszek na Seminarium Duchowne.
12. W ostatnim tygodniu pochowaliśmy śp. Irena Kozłowska, l. 90, Msza św. w 30 dzień po pogrzebie 28.11.2011 o godz. 7.00; śp. Marian Ludwinowicz, l. 74, Msza św. w 30 dzień po pogrzebie 30.11.11. o godz. 7.00, oraz zmarł Jacek Woźniak - pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. R.I.P.


Dane adresowe  |  Ogłoszenia  |  Msze Święte  |  Grupy parafialne
Parafia pw. Świętego Stanisława Kostki