Woreczek Ryżu

Znany nam brat Robert franciszkanin z Gdyni, który był w naszej parafii w czerwcu 2017 roku wraz z ojcami franciszkanami z Kenii jest sekretarzem prowincjalnym do spraw misji. Po raz kolejny organizuje akcję “woreczek ryżu”. Jest to Wielkopostne dzieło pomocy głodującym ludziom w Kenii i Ekwadorze.

Akcja polega na tym, że w czasie Wielkiego Postu można nabyć specjalnie przygotowany woreczek ryżu. W środku jest 100 gram ryżu. Jest to odpowiednik całodziennego wyżywienia dla milionów ludzi, a zwłaszcza dzieci. Zakupiony woreczek ryżu można ugotować i spożyć. Mając przed oczami Wielki Post warto zobaczyć jak żyje się jedząc tylko 100 gram suchego ryżu w ciągu dnia i zupełnie nic więcej. Miliony ludzi na świecie spożywając takie posiłki całymi latami szczęśliwi są, że w ogóle mogą coś zjeść.

Zebrane ofiary za woreczki ryżu, przeznaczone będą w całości na pomoc głodującym w Kenii i Ekwadorze.

Nasza parafia również pragnie uczestniczyć w tym dziele. Zachęcamy wszystkich do wspomagania tego dzieła.